"Kaip vanduo atspindi veidą taip žmogaus širdis atspindi žmogų."

                                                                                                               Patarlių  27,19

    

    Artūras Vaškevičius

    Likimas lėmė Elenai Voverienei išmokti tapybos paslapčių iš geriausių Kinų tapybos ir meno mokytojų. Vyras, Dainius Voveris, ambasadorius, net dvi kadencijas atstovavo Lietuvos valstybei Kinijoje, o žmona Elena, architektė, pasinėrusi į tūkstanmetes tradicijas pati tapo „Lao Shi“ – mokytoja.

 

   Nors sako, gyvenimas niekam nėra rožėmis klotas, Voverių šeimai rožės klojosi ypatingai skaudžiais spygliais. Tačiau Elenos, trapios, tarsi pavasaris skaidrios moters, širdis atlaikė išbandymus ir nauju žiedu atsivėrė žmonėms.

 

   Jau daugiau nei dešimt metų jaukiame senamiesčio kiemo kamputyje įsikūrusioje galerijoje „Bambuko sodai“ renkasi įvairiausio amžiaus ir profesijų žmonės. Pažinti tai, ką mokytoja Lao Shi - Elenutė, visa esybe atiduoda trokštantiems.

 

 

 

 

 

 

      Artūras Vaškevičius (2)

     „Trokštantiems“ – ne atsitiktinis žodis. Elenutė tarsi neišsemiama versmė, „Bambuko soduose“ mokanti ne tik kiniškos tapybos paslapčių, bet kurianti jaukų, šiltą, nuoširdų kūrybinių sielų susijungimo aurą. Ir bent kartą pabuvęs, pajutęs galerijoje sklandančią atmosferą, nebegali jos pamiršti. Traukia grįžti ir grįžti.

 

   Mokytis ateina paaugliai ir senjorai, profesionalūs dailininkai ir niekada gyvenime teptuko nelaikę. Vienų laukia pirmasis virpantis potėpis, kitų - gilios kinų meno subtilybės. Ir visų laukia mokytoja Lao Shi Elenutė.

 

   Nesėkmių čia nebūna. Absoliučiai kiekvienas patiria kūrybos jaudulį ir rezultato džiaugsmą. Tai sunkiai suprantamas dalykas. Gal kiniškoji tradicija laike tiek ištobulėjo, kad tapo suvokiama neįgudusiam ir nuolat atsiskleidžia naujais giluminiais klodais profesionalui? O gal tai Elenutės nuoširdus savęs atidavimas kitų laimei ir savęs pažinimui?

   

   Artūras Vaškevičius (3)

   Kiekvienais metais įvyksta studijos narių darbų paroda. Šimtai pačių įvairiausių formatų paveikslų nušvinta spalvų, idėjų, temų įvairove. Tai malonumas gausiems žiūrovams ir didesnis džiaugsmas patiems dalyviams. Mažoje jaukioje studijos patalpėlėje sukurtas menas išsiskleidžia didelėse erdvėse ir tampa švente.

 

   Džiaugiasi, stebisi mokyklos egzistavimu ir rezultatais kinai. Kinijos ambasadoriai Lietuvoje, kiti pasiuntinybėje ar kitose įstaigose dirbantys kinai nepraleidžia nei vienos parodos.

 

   Jie labai dėkingi, kad mažytėje Lietuvoje yra tokia nuostabi kiniška salelė. Su malonumu parodas pagerbia netgi Japonijos diplomatai.

 

   Visa tai sukūrė Elena Voverienė. Be jos nebūtų šio tikrai unikalaus reiškinio Vilniuje. Galima sakyti ir Lietuvoje, nes studijos mokinių geografija jau siekia ir tolimus nuo Vilniaus miestus.

 

 

 

 

 

   

 

 

   Valdas Adamkus

   „Menas peržengia valstybių ir kultūrų rėmus. Tai žmonijos kalba — spinduliuojanti, šildanti ir artinanti... Kalbėkite šia kalba mūsų tautai ir žmonijai“

                                                    2002m paroda

   

 

 

    Kinų meno kritikė - Tao Yongbai

   „Veikiama kinų meno tradicijų, ji derina vakarietišką tapybą aliejumi su tradiciniu kinų meno laisvos rankos potėpiu ir, reikia pripažinti, derinys yra labai natūralus...“

                                                                   2001

 

    Dailininkė, poetė - Sigutė Ach

    “Šioje vietoje tarsi kas nors uždegė žiburiuką ir nuostabus žmones, kaip peteliškės atskrenda į šią šviesą...“

 

   

   

 

 

     Miela Elena,

      Labai ačiū už laišką, už eilėraštį (ir gelme jame), Elenut... Ačiū už suvokimus, kurie i mano gyvenimą įėjo Jūsų dėka... Dieve mano, kai pagalvoju - kiek daug, ir kaip nelengvai kartais, turime išmokti begale pamoku šiam gyvenime!.. Bet - ačiū Jam! Kas mes be Jo būtume? - tik neregiai... "palaiminti tie, kurie tiki nematę"...

     Žemai, žemai lenkiuosi Jums, Elena, už: beribi supratimą, už darbus, kuriuos darote, už Jūsų nuovargį - vargą dėl mūsų, žmonių, už puoselėjamą grožį,... už daug ką.

     Ir linkiu pasisemti Jėgų, ir - nenuilsti, nenuilsti... po žingsnį eiti vis pirmyn. 

     To paties - ėjimo i prieki, kovos (gerąja prasme), teisingu ir sviesiu pergaliu linkiu Jums ir Jūsų seimai šiais metais. -                                         Su meilė - Silvija.   

 

     Miela Elenute,

     Dievas matomai norėjo, kad aš kiek sustočiau ir pažvelgčiau ko aš pati noriu. Taip ir atėjau pas Jūs į meno galeriją. Aš Dievui už tai labai dėkinga, kad Jis nurodė man kelią. Tapydama, pajutau vidinę harmoniją. Mane dailė kiek subalansavo viduje. Tai tikrai puiku. Kai tapau, susilieji su paveikslu į visumą ir tuo metu tau taip gera gera. Atrodo jokios audros tau nebaisios. Jautiesi apgaubtas šilumos.

 

     Galų gale mespačios pamatėme kiek aplink save grožio gamtos nepastebėjome. Gal stambesnius dalykus ir matydavome, bet dabar kai pamatai patį mažiausią gėles žiedelį, net nustembi koks jis gražus! O juk anksčiau nebūtume į jį net pažvelgę. Kaip sakau menas – tai žmogaus siela. Kiek ji tampa turtingesne nuo pažinimo savęs ir gamtos.

                                    Su meile – Ingutė

 

 

   

   

 

 

 

 

     Brangi Elena,

    Dėkojame,kad mus atsimenate. Mums yra tikra atgaiva sielai atvykti į jūsų studija ir surasti pirmiausia save (gal, sakyčiau, ,,surinkti save”, nes per savaite įvairių darbų ir susitikimų tikrai išsibarstydavome), nuostabu kinu mena ir daug puikiužmonių.

 

     Žinoma, jus esate viso to SIRDIS, už ką mes jums visos  ir esame dėkingos. Nors mes visos 4 esame labai skirtingos ir skirtingos gyvenimo aplinkybes mus atvedė į Gailos dirbtuve, bet menas ir grožis mus visas sujungė. Paskutiniu metu džiaugiamės, kad toliau jungia ne tik Gailos dirbtuvėje, bet ir pas jus.

 

     Linkime jums 2008-aisiais nauju kūrybinių jėgų, dideles kantrybes su mumis, jūsų mokiniais,ir gausiu Dievo palaiminimu visuose keliuose, kuriais eisite.

     Prieš kelias dienas bažnyčioje savo gimtadienio proga gavau pasveikinimo žodžius, kurie mane giliai palietė. Siunčiu juos ir jums.

 

     Savo didžiuosius darbus pabaigė sukrenta dienos I metu kraigą.

     Sugula dienos į lauką platu – ir taip kas karta. Metai po metu…

     Vienus palydim, kitus sutinkam, vieni mus myli, kitiems – netinkam.

     Vieni globoja, kiti – išduoda. Vieni –tik ima , kiti vien duoda…

     Tegul Viešpats pasirūpina kiekviena ateinančia jūsų diena.               Su meile Jėzuje - Kristina Marija

     Miela Elena,

     Tegul jūsų jautri ir meniška siela visus 2008 metus, kaip ir visa likusi gyvenimą, žadina taurius jausmus, dieviška meile artimui ir tolimui bendrakeleiviui, kuriam teko garbe ir laime Jus pažinti, nors trumpam sutikus savo Kelyje įžvelgti Jūsų akių gelmėse Dievo kibirkštį!..

           Su meile - Juozas, Jūratė, Gabrielius.

 

     Laba diena,

     Pamokėles jūsų tikrai ir toliau lankysiu, kaip tik šiuo metu jų labai trūksta kai Lietuvėlėj taip salta ir niūru..;)

     Ačiū jums. Jūsų pamokėlės ne tik praturtina menines žinias,bet ir padeda dvasiškai.

     Iki pasimatymo pavasari :)  - Jūsų mokinė - Inga

 

 

   

 

     Laba Elenut,

     žiūriu i nupieštas saulėgrąžas namie ir negaliu atsidžiaugti.Vis nesitiki, kad tai ... aš piešiau.

     Labai iš širdies dėkoju jums, kad suteikiate tokia galimybe, ne tik palaikyti teptuką, bet ir nupiešti, ir dar nesijausti, kad "nieko nemoki":)

 Elena jus nuostabi!!! Tokia nerealiai kantri su mūsų visų skirtingais temperamentais ir "ožiais", tokia švelni ir atidi ir įkvepianti.

    Neabejoju, kad galėtumėt sau piešti, pardavinėti, arba ne,  daryti tai  tiesiog savo malonumui  ir neeikvoti laiko ir energijos mums. O mokinate. Ir duodate šimta kartu daugiau nei tie pinigai kuriais įvertinate pamokas.

    Labai tai vertinu ir džiaugiuosi, kad esate,  ir kad galiu prisiliesti bei pabūti šito  stebuklo dalimi...

Iki kito stebuklingo susitikimo!

                     Nuoširdžiai, Lina Savranskytė  

 

     Laba diena,

     Linkiu kuo geriausios kloties, kur bebūtumėt.      Tikiuosi ilgam mūsų nepaliksit, ir dar pasimatysime. Tikrai labai tikiuosi!

     Aš Jūsų niekad nepamiršiu, nes tai buvo ne tik tapyba, bet kartu ir nepaprastos gyvenimo pamokos, tokios neįkainojamos ir tokios tikros! Net žodžiais sunku nusakyti. Ir visuomet žavėdavausi, kaip Jus visa geri ir groži galite taip paprastai nupasakoti, paaiškinti..

     Džiaugiuosi, kad likimas mane atvedė pas Jus. Juk taip netyčiair taip neplanuotai! Prisimenant, kaip atėjau net nesuprasdama "kas gi čia dabar bus" ;) Matyt, Dievas taip norėjo. Atėjau netyčia, o radau didžiausia lobi.

     Ačiū Jums už tai! Nepamirškit mūsų ;)

                             Su meile, Rasa Braškutė

 

   

   

 

     Laba diena, gerb. Elena,

 

     Labai dėkoju už šiltą laiškutį. Su sodu- viskas gerai, žolė jau sužaliavo, žuvytės labai gyvina aplinką. Sodą labai myliu, lauksiu jus ,kai galėsite atvykti pas mus į Panevėvežy .

 

     Yra labai puiku, esu labai dėkingasJums už suprojektuotą jauku sodą ir labai nuostabia energiją. 

 

     Manau ,Jus esate viena geriausių šios srities specialisčių Lietuvoje.

 

     Su geriausiais ir šilčiausiais linkėjimais!

                                               Arėtas irNeringa   

 

     Laba diena p. Elena,

     Pirmiausia tai noriu atsiprašyti, kad nepasveikinau, Jūsų sugražiausiomis metu šventėmis... Labai dėl to nekaip jaučiuos,

iš pradžių net nedrįsau Jums rašyti. Labai  pasiilgau jūsų pamokų.

 

     Jei atvirai, tai labiau- Jūsų, bei Jūsų šilumos, skleidžiamos ramybės, atvirumo ir nuoširdumo pasiilgau...todėl ir parašiau.

Kiekviena karta prisimindama Jus, ar praeidama pro Jūsų galerija padėkoju gyvenimui už tokia dovana...

     Tai teik ...

                                Nuoširdžiai, Indrė

                 (vienos iš Salamandrų autorė :))